Kim jesteśmy i co tworzymy

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce jest częścią Dyrekcji Generalnej ds. Komunikacji Społecznej, podlegającej bezpośrednio przewodniczącemu Komisji Europejskiej (Jean-Claude Juncker). Naszym głównym zadaniem jest dbanie o efektywny przepływ informacji pomiędzy Komisją Europejską a Polską, jako państwem członkowskim Unii Europejskiej. Na bieżąco informujemy o działalności KE, organizujemy wizyty komisarzy w Polsce oraz kampanie informacyjne dotyczące tzw. priorytetów komunikacyjnych KE. Jednym z nich są sprawy dotyczące zatrudnienia.

 

W trakcie Dni Kariery skupimy się przede wszystkim na prezentacji możliwości kariery, oferowanych przez instytucje Unii Europejskiej. Na naszym stoisku informacyjnym dowiecie się jak i gdzie szukać ofert pracy i staży w instytucjach UE, jakie są procedury naboru oraz dlaczego warto pracować dla ponad 500 milionów obywateli!

 

Informacje o pracy w instytucjach UE: www.eu-careers.eu

Informacje o stażach w Komisji Europejskiej: www.ec.europa.eu/stages

Informacje o działalności KE w Polsce: www.ec.europa.eu/polska

 

Znajdziecie nas też w mediach społecznościowych: Facebook: www.facebook.com/komisjaeuropejska Twitter:www.twitter.com/EUinPL , Instagram: www.instagram.com/komisjaeuropejska , Pinterest: www.pinterest.com/uewpolsce,  YouTube: www.youtube.com/KomisjaEuropejska

Kogo szukamy

Idealny kandydat? To każdy, kogo interesują sprawy Unii Europejskiej oraz zdobycie doświadczenia w międzynarodowej prestiżowej instytucji. Osoba, która bez problemu odnajdzie się w wielokulturowym środowisku i porozumie się ze współpracownikami w jednym z trzech języków roboczych Unii Europejskiej (angielski, francuski lub niemiecki). Może to być absolwent studiów wyższych, ale nie brakuje też ofert pracy dla studentów i osób z wykształceniem średnim. Nie ma znaczenia specjalizacja czy kierunek studiów, ponieważ wachlarz zadań i tematyki, jaką zajmują się instytucje UE jest bardzo szeroki. Nie zawsze wymagane jest doświadczenie zawodowe, ale za to cenione są umiejętności analityczne, organizacyjne i komunikacyjne. Taka osoba z pewnością musi chcieć poszerzać wiedzę i rozwijać swoje umiejętności. Aby móc rozpocząć pracę w jednej z instytucji Unii Europejskiej musisz zdać konkurs na urzędnika lub pracownika kontraktowego.

 

Jeśli widzisz się w pracy właśnie w takim miejscu, to zapraszamy do udziału w konkursach UE!

Dane kontaktowe

Kogo szukamy

Sprawdź także

Partner strategiczny

LIDL

Partner wspierający

DeloitteGrupa PZU

Partner technologiczny

HighSolutionsFreshmail

Partner medialny

GoldenLineKarierawFinansacheurostudentPortal studencki dlaStudenta.plInterviewme - kreator CV online

Chcesz dowiedzieć się więcej o Dniach Kariery oraz organizacji AIESEC?