Kim jesteśmy i co tworzymy

ENERIS to polski lider ochrony środowiska specjalizujący się w budowie oraz eksploatacji infrastruktury z zakresu:

 • gospodarki surowcowej i odpadowej,
 • gospodarki wodno-ściekowej,
 • nieskoemisyjnej energetyki ze źródeł odnawialnych.

 

Na początku 2015 r. ENERIS przejął w Polsce spółkę Veolia Usługi dla Środowiska S.A., część ogólnoświatowego lidera w zakresie gospodarki komunalnej na świecie – Grupy Veolia tworząc w ten sposób ENERIS Surowce S.A. Do zespołu ENERIS trafili doświadczeni pracownicy VUdŚ wnoszący wiedzę i doświadczenie oraz najlepsze praktyki dotyczące ochrony środowiska, a także współpracy z samorządami i przedsiębiorcami. W ten sposób powstała w Polsce silna eko-marka ENERIS, zajmująca obecnie 3 miejsce pod względem wartości zawartych kontraktów i pierwsze wśród przedsiębiorstw, które nie są oddziałami lub przedstawicielstwami zagranicznych koncernów.

Naszym głównym głównym celem jest osiągnięcie pozycji zaufanego partnera w efektywnym zarządzaniu zasobami i energią w gminach i przedsiębiorstwach. Zadanie to realizujemy poprzez oferowanie sprawdzonych rozwiązań wynikających ze współpracy z renomowanymi firmami technologicznymi, ale także angażując się i posiadając potencjał do budowy innowacyjnych produktów przeznaczonych dla indywidualnych potrzeb partnerów.

Nasze zadania realizujemy na terenie całej Polski poprzez Oddziały, Zakłady i Spółki zależne. Dzięki zoptymalizowanej strukturze podchodzimy całościowo do gospodarki odpadowej – od zbierania i transportu z posesji przez sortowanie i mechaniczne oddzielanie frakcji surowcowych i energetycznych, po kompostowanie i składowanie bezwartościowej masy na składowiskach bezpiecznych dla środowiska. Współpracujemy również z największymi polskimi przedsiębiorstwami, od których odbieramy odpady produkcyjne i opakowania. Świadczymy również wyspecjalizowane usługi, takie jak ocena oddziaływania na środowisko, doradztwo w organizacji gospodarki odpadami czy pomoc w uzyskaniu decyzji w zakresie gospodarki odpadami.

Nasza misja:

Być punktem odniesienia, zaufanym i kompetentnym partnerem, oferującym usługi i infrastrukturę ochrony środowiska dla samorządów i firm w zakresie: gospodarki surowcowej, niskoemisyjnej energetyki ze źródeł odnawialnych oraz wody i ścieków.

 

Nasza wizja:

Odzysk 100% odpadów powstających w Polsce – surowcowy i energetyczny.

Wierzymy, że Polska zasługuje na innowacyjne rozwiązanie chroniące środowisko, na prawdziwy odzysk surowców i wytwarzanie z nich energii oraz gospodarkę wodno-ściekową na miarę XXI wieku. Nasza doświadczona kadra, innowacyjne rozwiązania oraz ogólnopolska struktura pozwolą sprostać każdemu wyzwaniu w zakresie ochrony środowiska.

 

Nasze wartości:

Wyróżniają nas:

• odpowiedzialność

• inicjatywa

• zaangażowanie

Odpowiedzialność za stan środowiska naturalnego, inicjatywa dotycząca naszego ograniczania wpływu na przyrodę oraz zaangażowanie w rozwijanie i wdrażanie innowacyjnych technologii służących tym celom.

 

Kogo szukamy

Kogo rekrutujemy?

Aby realizować ambitne cele, potrzebujemy ludzi, którzy w codziennej pracy będą chcieli się z nami rozwijać, wykorzystywać swoją pasję i szerokie zainteresowanie tematem ochrony środowiska.

Zatem nie zwlekaj i postaw na siebie i swoją przyszłość!

Wystarczy, że wyślesz nam swoje CV oraz list motywacyjny, a my skontaktujemy się z Tobą by dopasować program praktyki/stażu do Twoich oczekiwań i naszych możliwości.

Czekamy na osoby, które potrafią pracować w zespole, są zaangażowane i wykazują się inicjatywą, mają holistyczne spojrzenie na zagadnienia ochrony środowiska oraz chcą się rozwijać na różnych płaszczyznach i w różnorodnych obszarach związanych z ochroną środowiska.

Szukamy zarówno inżynierów, specjalistów ochrony środowiska i gospodarki odpadami, jak i menedżerów oraz pracowników administracyjno-biurowych. 

 

ENERIS Surowce - Ekologiczna ścieżka kariery

Nasz program całorocznych praktyk został stworzony z myślą o studentach i absolwentach wyższych uczelni, pragnących zdobyć swoje pierwsze zawodowe doświadczenia w branży ochrony środowiska. Stawiamy na praktyczne zastosowanie wiedzy teoretycznej!

Do współpracy zapraszamy osoby, które kontynuują lub ukończyły naukę na kierunkach związanych z:

 • ochroną środowiska
 • zarządzaniem zasobami ludzkimi
 • rachunkowością 
 • controllingiem finansowym
 • gospodarką wodną energetyczną i odpadami
 • logistyką 
 • administracją

Kandydaci zakwalifikowani do udziału w praktykach otrzymają możliwość zdobycia ciekawego doświadczenia i pogłębienia swojej wiedzy, a przed najlepszymi otwiera się realna możliwość stałej pracy w naszej firmie.  

 

Co Ci zaoferujemy?

 • Możliwość realizacji dowolnego rodzaju praktyki/stażu: praktyki studenckie, absolwenckie, realizacja bonu stażowego itp.;
 • Indywidualny program przygotowany dla Ciebie przez opiekuna, obejmujący zadania zgodne z aktualnym bądź ukończonym kierunkiem studiów;
 • Elastyczny czas odbywania praktyk, w pełni dostosowany do Twojego planu zajęć;
 • Referencje po odbytych praktykach;
 • Dla najlepszych praktykantów możliwe zaproszenie do dalszej współpracy.

Co będziesz u nas robić?

 • Weźmiesz udział w realizacji zadań w dziale zajmującym się zagadnieniami zgodnymi z Twoim wykształceniem;
 • Zapoznasz się z dokumentacją Spółki oraz zasadami jej działania i obowiązującymi procedurami;
 • Dowiesz się w jaki sposób i przy pomocy jakich narzędzi realizowane są zadania indywidualne i zespołowe;
 • Zweryfikujesz informacje na temat rynku i kluczowych klientów;
 • Sprawdzisz się we współpracy z osobami z różnych działów.

Dane kontaktowe

Kogo szukamy

Sprawdź także

Partner strategiczny

LIDL

Partner wspierający

DeloitteGrupa PZU

Partner technologiczny

HighSolutionsFreshmail

Partner medialny

GoldenLineKarierawFinansacheurostudentPortal studencki dlaStudenta.plInterviewme - kreator CV online

Chcesz dowiedzieć się więcej o Dniach Kariery oraz organizacji AIESEC?