Starszy Specjalista SAP (moduły SD/EDI)

BPO/SSC,Finanse,FMCG,IT (administracja, oprogramowanie)14-02-2020
Lokalizacja
Sady k. Poznania
Branża
BPO/SSC, Finanse, FMCG, IT (administracja, oprogramowanie)
Termin oferty
30-04-2020

Opis stanowiska

top

  • zapewnienie wsparcia aplikacyjnego modułów SD i EDI systemu SAP w całej Grupie
  • rozwijanie nowych funkcjonalności systemu SAP poprzez projekty i zmiany (CR) wnioskowane przez użytkowników kluczowych Grupy
  • dokumentowanie zmian systemu SAP
  • pełnienie obowiązków Właściciela Usługi (Service Owner – SO) w uzgodnionych ramach i dla wskazanych aplikacji
  • współpraca z dostawcami zewnętrznymi i partnerami SAP z obszaru Sprzedaży i Dystrybucji oraz Gospodarki Magazynowej
  • prowadzenie powierzonych projektów w ramach modułów SD i EDI systemu SAP ( w tym wdrożenie S/4 HANA)
  • prowadzenie szkoleń dla użytkowników biznesowych

top

  • duże możliwości rozwoju merytorycznego i językowego
  • zintegrowany ze stanowiskiem system szkoleń
  • udział w międzynarodowych projektach opartych o najnowsze rozwiązania SAP (w tym S/4 HANA, SAP EWM)
  • pracę w międzynarodowym środowisku
  • elastyczne godziny rozpoczynania pracy (w godzinach 6:45-9:00)
  • stabilne zatrudnienie (umowa na czas nieokreślony po okresie próbnym)
  • prywatną opiekę medyczną
  • zorganizowany dojazd do pracy autobusem firmowym

Wymagane umiejętności

top

  • masz wykształcenie o profilu informatycznym lub ekonomicznym
  • masz minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe w obszarach SAP SD i EDI, w tym 3-letnie na podobnym stanowisku
  • bardzo dobrze znasz język angielski (poziom B2/C1)
  • wiedza z zakresu Sprzedaży i Dystrybucji nie jest Tobie obca
  • posiadasz doświadczenie w komunikacji EDI
  • masz świadomość procesów magazynowych wysokiego składowania w SAP WM lub EWM
  • znasz metodykę projektową SAP lub inną opartą o kilka pełnych wdrożeń modułu SD w firmie o profilu produkcyjnym
  • umiesz analizować i formułować wymagania biznesowe w formie opisu zakresu projektu
  • potrafisz pracować w zespole
  • cechuje Cię dokładność, systematyczność i samodzielność w działaniu

Mile widziane:

  • wiedza nt. SAP MM oraz innych modułów SAP umożliwiająca samodzielną analizę problemów na styku obszarów biznesowych
  • wiedza z zakresu Gospodarki Magazynowej
  • znajomość procesów IT wg biblioteki ITIL
  • znajomość ABAP oraz metodyki AGILE

Wymagane wykształcenie

informatyczne lub ekonomiczne