Ambasada Kanady - Sekcja Wizowa

Inne

WORK PERMIT – praca tymczasowa w Kanadzie

Każdego roku pracownicy z zagranicy przyjeżdżają do Kanady do tymczasowej pracy. Pomagają oni pracodawcom kanadyjskim zapełnić wolne miejsca pracy w wielu branżach.

W większości przypadków praca tymczasowa w Kanadzie wymaga uzyskania zezwolenia na pracę. Jednak niektóre rodzaje pracy, jak również wyjazdy w celach biznesowych są zwolnione z obowiązku posiadania takiego zezwolenia. 


JAK SZUKAĆ PRACY W KANADZIE

Sposoby poszukiwania pracy mogą różnić się od tych, które znasz. Podstawowe różnice w poszukiwaniu pracy w Kanadzie mogą dotyczyć następujących kwestii:

   -informacje, jakie pracodawcy w Kanadzie rozważają przed zatrudnieniem pracownika 

   -sposoby nawiązywania kontaktów z potencjalnymi pracodawcami

   -oczekiwania pracodawców związane z kwestionariuszem osobowym oraz listem motywacyjnym


POSZUKIWANIE PRACY ZA POMOCĄ INTERNETU

Dotychczas powstało wiele stron internetowych zawierających oferty pracy. Wiele z nich zawiera oferty pracy dotyczące najróżniejszych zawodów. Niektóre strony internetowe specjalizują się w ofertach pracy związanych z konkretnymi branżami. Oto linki do niektórych stron internetowych, które mogą okazać się pomocne w poszukiwaniu ofert pracy w Kanadzie (informacje dostępne wyłącznie w językach oficjalnych Kanady)

Job Bank – http://www.jobbank.gc.ca -strona internetowa rządu Kanady pomoże Ci wybrać rodzaj pracy zgodny z Twoimi kwalifikacjami, udzieli rad dotyczących sporządzenia kwestionariusza osobowego oraz sposobów poszukiwania pracy. 

- Canada Jobs - http://www.canadajobs.com/- strona z ofertami pracy.

- Wow Jobs - http://wowjobs.ca/Start.aspx-wyszukuje oferty pracy z wiodących stron internetowych i skupia je w jednym miejscu. 

- Workopolis - http://www.workopolis.com- ta strona internetowa zawiera oferty pracy z gazet The Globe and Mail oraz The Toronto Star.

- Education Employment Opportunities in Ontario - http://www.educationcanada.com -strona związana ze szkolnictwem. 

 - In Transit Personnel Inc. - http://www.in-transit.com/- strona zajmująca się rekrutacją dla branży transportowej. Zawiera oferty pracy dla kierowców, operatorów wózków widłowych itp. 

 - InsuranceWorks - http://www.insuranceworks.ca/bins/index.asp -setki ofert pracy w branży ubezpieczeniowej.

 - Petroleum Place Inc. - http://www.rigzone.com/jobs/ -strona związana z branżą paliwową, zawiera oferty pracy dla inżynierów, techników oraz technologów w tej dziedzinie. 

 - Jobs.ca - http://www.jobs.ca -strona zawierająca oferty pracy - umożliwia wyszukiwanie ofert według regionu oraz kategorii.

Job Shark - http://www.jobshark.ca -strona zawierająca oferty pracy- umożliwia wyszukiwanie ofert w całym kraju lub w danym mieście. Można pozostawić na niej swoje dane i poprosić o powiadomienie za pomocą poczty elektronicznej, gdy pojawi się odpowiednia oferta pracy. 

- CareerBuilder - http://www.careerbuilder.ca-duża i znana strona z ofertami pracy.

 - Monster.ca- http://www.monster.ca/ -popularna strona z ofertami pracy. Zawiera również wiele korzystnych informacji na temat rynku pracy w Kanadzie. 


JAK UZYSKAĆ ZEZWOLENIE NA PRACĘ

1. Należy znaleźć ofertę pracy i skontaktować się z potencjalnym pracodawcą w Kanadzie.

2. Pracodawca występuję o zgodę do Employment and Social Development Canada/Service Canada na zatrudnienie pracownika z zagranicy.

Jeśli chcą Państwo pracować w prowincji Quebec, wymagana jest również zgoda władz tej prowincji na zatrudnienie tzw. Certificate d’acceptation du Quebec (CAQ). Informacje na ten temat można znaleźć na stronie: http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/index.html

3. Po uzyskaniu zgody z Employment and Social Development Canada/Service Canada, pracodawca prześle Państwu kopie potwierdzenia oferty pracy tzw. Labour Market Impact Assesment (LMIA) oraz pisemna ofertę pracy lub umowę o prace.

4. Teraz należy złożyć podanie o zezwolenie na pracę więcej informacji jak to zrobić znajdują się na stronie: www.cic.gc.ca.

Wpływ Covid-19u https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/coronavirus-covid19/foreign-workers.html

Wymagania

Kierunki studiów: Zależnie od ogłoszenia
Dodatkowe wymagania odnośnie kierunków: wszystkie
Wymagania odnośnie języków: Zależnie od ogłoszenia
Dodatkowe wymagania odnośnie języków: angielski lub francuski
Wymagania odnośnie kompetencji: W zależności od pracodawcy
Lata studiów: W zależności od pracodawcy
Wymagane wykształcenie: W zależności od pracodawcy.
Wymagane umiejętności:

W zależności od pracodawcy.

AplikujZapisz ofertęPodobne oferty
ul. Piękna 2/9, Warszawa, 00-482
praktyki, staże, praca
nie dotyczy

Proces rekrutacji

Jak wygląda rekrutacja: Procedura uzyskania zezwolenia na pracę, naukę lub na pobyt stały (imigracja) Aplikacja: Wypełnij wnioski i dołącz wymagane dokumenty. Wnioski o pobyt stały (imigracja) zostaną wylosowanie na podstawie liczby otrzymanych punktów (nie dotyczy to procedury ubiegania się o zezwolenie na pracę lub naukę) Zostaniecie Państwo poproszeni na rozmowę, jeśli będzie to konieczne. Decyzja

Klauzula *

nie dotyczy

Aplikuj